کانال-گفتگو-های-سیاسی-با-روسیه-باز-است

پنس استولتنبرگ دبیر کل ناتو روز گذشته در کنفرانس خبری در بروکسل سخن می گفت بر حفظ کانالهای ارتباطی با روسیه تاکید کرد.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با یوری راتاس نخست وزیر استونی در مقر ناتو در بروکسل گفت: استونی یکی از متحدان فعال ناتو است که به اشکال مختلف به آن کمک می کند. در افغانستان، شما به ثبات در آن کشور کمک می کنید تا افغانستان به پناهگاهی برای تروریسم بین المللی تبدیل نشود. استونی همچنین نقشی کلیدی در تقویت دفاع سایبری ناتو ایفا می کند.

وی افزود : دفاع سایبری اهمیت ویژه ای برای همه کشورهای ائتلاف ناتو دارد. به همین علت ما فکر می کنیم بسیار مهم است که همچنان به تقویت دفاع سایبری ادامه دهیم و همکاریهای خود را در این خصوص با استونی بیشتر کنیم. ما همچنین از استونی برای پیشگام بودن در عرصه بودجه دفاعی که در چند سال گذشته از خود نشان داده است، تشکر می کنیم

استولتنبرگ یادآور شد : ماه آینده یک گروه رزمی چند ملیتی به فرماندهی انگلیس وارد استونی خواهد شد. من از استونی برای حضور فعالانه در این کار و میزبانی این نیرو تشکر می کنم. همه اعضای ناتو اتفاق نظر دارند که لازم است حضور خود را در کشورهای بالتیک و همچنین لهستان افزایش دهیم. ما این کار را با استقرار چهار گروه رزمی در کشورهای بالتیک و لهستان انجام می دهیم. این خود پیام روشنی از وحدت ناتو و بازدارندگی جدی و قابل قبول می دهد و در عین حال پاسخ های ما سنجیده و متناسب خواهد بود و ما همچنان برای روابط سازنده تر با روسیه تلاش می کنیم.

وی گفت: من از این واقعیت استقبال می کنم که توانسته ایم سه نشست شورای ناتو- روسیه را برگزار کنیم. این خود نشان می دهد که ما همچنان کانال گفتگوی سیاسی با روسیه را باز نگه داشته ایم. ما همچنین احساس می کنیم که نیاز داریم راههای ارتباط ارتش های خود با ارتش روسیه را توسعه دهیم تا از هر گونه اشتباه محاسباتی جلوگیری کنیم و قابل پیش بینی بودن طرف مقابل را افزایش دهیم و به این ترتیب خطر برخوردها کاهش یابد.

کانال گفتگو های سیاسی با روسیه باز است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد