کنار-زدن-چهره‌های-جهادی-به-نفع-حکومت-نیست

شماری از مردم غور در نشست امروز حمایت ‌شان را ازعطامحمد نور اعلام نموده و هشدار دادند که کنار زدن چهره‌های سیاسی ومجاهدین به نفع حکومت افغانستان نبوده و ادامه این تنش ها حکومت را به بحران می‌کشاند.

به گزارش افغان نیوز: در این نشست اعضای شواری ولایتی، شورای علما، مجاهدین و ده‌ها تن از باشندگان غور شرکت کردند.

آنان چالش‌های سیاسی میان رهبران حکومت و سران جهادی را به منافع حکومت ندانسته و هشدار داده اند که اگر حکومت وحدت ملی به خواسته‌های رهبران جمعیت اسلامی توجه نکند، ادامه این تنش‌ها پیامدهای ناگوار درپی خواهد داشت.

مولوی عصمت الله ندیم، رئیس شورای علمای غور و مولوی اسدالله ازعلمای دینی این ولایت می‌گویند که کنار زدن چهره‌های سیاسی ومجاهدین به نفع حکومت افغانستان نبوده و ادامه این تنش ها حکومت را به بحران می‌کشاند.

آنان از رهبران حکومت مرکزی می‌خواهند تا به این تنش‌ها خاتمه دهند و بیشتر از این حکومت را به چالش نکشانند.

فضل الحق احسان، رئیس شورای ولایتی غور که در این نشست صحبت می‌کرد با ابرازنگرانی از گسترش فعالیت گروهای ترورستی همچو داعش و طالبان می‌گوید که حکومت وحدت ملی باید راه تفاهم را با احزاب سیاسی به پیش‌گیرد.

مولوی عطامحمد فاروقی، مسئول شورای علمای جمعیت اسلامی غور‌ هشدار می‌دهد که اگر حکومت به خواسته‌های جمعیت اسلامی و برکناری عطامحمد نور تجدید نظر نکند آنان دست به هرنوع اقدام علیه حکومت می‌زند.

حدود سه هفته پیش رئیس جمهوری استعفا عطا محمد نور والی بلخ را امضاء کرد و این کار سبب واکنش رهبران جمعیت اسلامی را در پی داشت.

کنار زدن چهره‌های جهادی به نفع حکومت نیست

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد