ﻧﻮﺑﻞ-اﺳﻼﻣﯽ،-با-حضور-دانش-آموزان-افغانستانی،-به-ایستگاه-پایانی-رسید

مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ با شرکت بیش از پنج هزار دانش‌آموز و تولید و ارسال حدود دو هزار فیلم کوتاه پایان یافت و در ۱۰ سنبله مصادف با عید سعید قربان از منتخبین این مسابقه تجلیل می‌شود.

به گزارش افغان نیوز به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی‌یینگ، با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادهای درخشان و ترسیم افق­ های جدید در اذهان جامعه دانش ­آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، ازابتدای ماه قوس سال گذشته شروع به کار کرد.

این مسابقه در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات و نجوم ‌برگزارشد و راه شرکت در این مسابقه، ساخت فیلم‌های کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای از آزمایش‌های علمی گروه‌های دانش‌آموزی بود.

یکی از وجوه متمایز دومین مسابقه دانش ­آموزی نور نسبت به سال گذشته،‌ زمینه ی مشارکت “دانش­ آموزان برخی از کشورهای منطقه” از جمله حضور یازده دانش‌آموز از کشور افغانستان بود.

در این دوره از مسابقه، دانش‌آموزان در یک فرصت هفت ماهه می‌بایست آثار و آزمایش‌های علمی خود را تا پایان ماه جوزا به دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) ارسال می نمودند. در این مدت ۵ هزار و ۱۱۰ دانش‌آموز در قالب ۲ هزار و ۱۹۴ گروه ثبت نام کردند و یک هزار و ۱۹۳ فیلم به سایت دبیرخانه ارسال شد.

مهمترین شاخص داوری درمسابقه دانش‌آموزی نور، جذابیت آثار نمایش علمی است و تجلیل از ۱۰۰ اثر منتخب، نمایش آثار منتخب در برنامه هفتگی تلویزیونی این مسابقه، اعطای تجهیزات علمی و آزمایشگاهی به مدارس و پژوهشسراهای برتر،‌ جوایز این دوره از مسابقه دانش‌آموزی نور است.

گفتنی است؛ ۱۰ سنبله مصادف با عید سعید قربان، در اختتامیه‌ای از برگزیدگان دومین مسابقه دانش‌آ‌موزی نور تجلیل خواهد شد.

ﻧﻮﺑﻞ اﺳﻼﻣﯽ، با حضور دانش آموزان افغانستانی، به ایستگاه پایانی رسید

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد