-کارمند-شرکت-هوایی-کام‌ایر-افغانستان-را-ترک-کردند

بعد از حمله مرگبار به هوتل اینترکانتیننتال، ۳۵ کارمند خارجی شرکت هوایی کام‌ایر افغانستان را ترک کرده‌اند.

به گزارش افغان نیوز: مسوولان شرکت هوایی خصوصی کام‌ایر اعلام کرده‌اند که بعد از حمله خونین به هوتل اینترکانتیننتال ۳۵ کارمند خارجی این شرکت افغانستان را ترک کرده‌اند.

صمد عثمان صمدی، از مسئولان شرکت کام‌ایر می‌گوید که بعد از حمله به هتل انترکانتیننتال شمار پروازهای روزانه آن از ۴۰ به ۱۰ پرواز کاهش یافته‌ و تاکنون نیز به حالت طبیعی برنگشته است.

حمله به هتل اینترکانتیننتال کابل در اول دلو توسط شش مهاجم انتحاری انجام شد. در این حمله که حدود پانزده ساعت ادامه یافت ۲۴ نفر کشته شدند. ۱۴تبعه خارجی شامل ۹ خلبان و خدمه شرکت خصوصی کام‌ایر در میان کشته شدگان بودند.

به گفته آقای صمدی، بعد از این حمله چندین فروند هواپیمای اجاره‌ای این شرکت نیز دوباره از آن پس گرفته شده‌اند.

او گفت که پروازهای خارجی شرکت کام‌ایر تاکنون به حالت عادی برگشته اما مشکلاتی در پروازهای داخلی به خصوص در ولایات کوچک افغانستان هم‌چنان وجود دارد.

آقای صمدی افزود که اکنون شرکت کام‌ایر با کمبود کادر فنی مواجه است و کارمندان فنی این شرکت که از کشورهای یونان، ونزوئلا و اوکراین بودند، افغانستان را ترک کرده‌اند و مشخص نیست که دوباره بر می‌گردند و یا خیر. به گفته او اکنون به دلیل نبود کارمندان فنی در داخل افغانستان آنان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

حمله گروهی طالبان به هتل اینترکانتیننتال یکی از خونین ترین حمله‌ها در یک ماه اخیر در کابل بود.

35 کارمند شرکت هوایی کام‌ایر افغانستان را ترک کردند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد