آژانس-افغان-خبر

سرویس : اقتصادی | کد خبر : 7555 | تاریخ : 1396/11/23-13:25:48 |پرینت

10 قرارداد به ارزش 22.1 میلیارد افغانی تایید شد

-قرارداد-به-ارزش--میلیارد-افغانی-تایید-شد
کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست اشرف غنی، 10 قرارداد را به ارزش 22.1 میلیارد افغانی تایید کرد.

به گزارش افغان نیوز: دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، امروز دوشنبه (23 دلو) با نشر خبرنامه‌ای گفته که نشست کمیسیون تدارکات شام روز گذشته به ریاست محمداشرف غنی رییس جمهور در ارگ برگزار شد.

در این نشست، 10 قرارداد به ارزش مجموعی بیش از 22.1 میلیارد افغانی تایید شد.

قراردادهایی تایید شده قرار ذیل اند:

- قرارداد تهیه و تدارک 10 قلم روغنیات برای ریاست عمومی محافظت ریاست جمهوری.

- قرارداد تهیه و تدارک سیخ گول مربوط ریاست حفظ، مراقب و کار شهرداری کابل.

- قرارداد پروژه تربیه معلمین مکاتب و کارکنان صحی در زمینه کسب مهارت های مشوره دهی، ارتباطات بین الفردی و تغییر سلوک با تمرکز بر انتقال درست معلومات معافیت کتلوی مربوط وزارت صحت عامه.

- قرارداد ارایه خدمات بندویت انترنت برای اداره مستقل هوانوردی ملکی.

- قرارداد تدارک دو قلم تیل مورد ضرورت ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری.

در خبرنامه ارگ آمده که افزون بر این درخواست اعطای قرارداد های ۳۲ قلم مواد اعاشوی (نان خشک، گوشت، میوه تازه، ترکاری باب، و لبنیات) برای  مؤسسات، قطعات و جزو تام های وزارت دفاع ملی با استفاده از قرارداد های چارچوبی نیز از سوی این کمیسیون مورد تائید قرارگرفت و به مسوولین خاطر نشان گردید تا در راستای تطبیق مؤثر این قرارداد شفافیت، و معیارات لازم را که در این زمینه موجود است آنرا عملی نمایند.

در همین حال درخواست منظور اعطای قرارداد های ۱۵ قلم مواد اعاشوی( گوشت) مورد ضرورت ریاست های مربوطه ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری جهت تکمیل معیارات اعاده گردید.

اعضای کمیسیون تدارکات ملی در رابطه به درخواست منظوری اعطای قرارداد اعمار سرک های داخل شهر تالقان که از سوی وزارت فواید عامه به جلسه ارائه گردید، نظریات شانرا ارائه نموده و در نتیجه این پروژه مورد تائید کمیسیون واقع نشد و خاطر نشان گردید تا پروسه داوطلبی این پروژه با استفاده از روش داوطلبی مقید، دوباره از سر گرفته شود.

علاوه بر آن درخواست پیشنهاد چگونگی پرداخت اضافه کاری به جانب کمپنی قراردادی فیکای کشور ترکیه در پروژه دستگاه تولید برق آبی شورابک مربوط وزارت انرژی و آب و همچنان در خواست منظوری اعطای قرارداد پروژه دیزاین تفصیلی پروژه بند موسی قلعه، کانال زمینداور و ساختمان ها برای شیله های طبیعی ولایت هلمند مربوط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری نیز مورد تایید کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت.